Inspiracje : świeczniki

3 grudnia 2014

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a zatem czas myśleć o dekoracjach, które sprawią, że nasze mieszkania będą jeszcze piękniejsze. Nie lubimy natłoku ozdób, jednak mimo tego chcielibyśmy podkreślić ten wyjątkowy czas.  Stawiamy przede wszystkim na minimalizm, dlatego też  naszym numerem jeden są świeczniki, które idealnie wpisują się w te konwencję. Nie zabierają dużo miejsca, są estetyczne i idealnie wyglądają na świątecznych stołach.  Chcielibyśmy przedstawić Wam świeczniki dwóch różnych projektantów. Pierwszym z nich jest duński architekt Mogens Lassen. Projekt świeczników Kubus powstał w 1962 roku i jest obecnie jedną z ikon duńskiego wzornictwa. Świecznik ma charakterystyczny geometryczny kształt, występuje w trzech modelach : białym, czarnym oraz w odcieniach miedzi. Świecznik ten  z pewnością przyciągną uwagę Waszych gości i nie zaburzy minimalistycznego charakteru Waszych wnętrz.

 

Świecznik Kubus w kolorze białym.

Świecznik Kubus w kolorze białym.

Świecznik Kubus w kolorze czarnym.

Świecznik Kubus w kolorze czarnym.

Świecznik Kubus w modnych odcieniach miedzi.

Świecznik Kubus w modnych odcieniach miedzi.

Drugi świecznik, który skradł nasze serce został zaprojektowany przez szwedzką firmę Note Design Studio. Jest to świecznik ścienny, a jego nazwa POV jest akronimem „Point of View”, czyli punktu widzenia. Jego wygląd zmienia się w zależności od kąta pod którym się na niego patrzy.  Dostępny jest również w wersji „stołowej” – na jedną, tradycyjną świecę. Występuje w różnych kolorach, dzięki czemu za pomocą kilku świeczników można stworzyć ciekawą kompozycję ścienną.

Świecznik POV - Note Design Studio.

Świecznik POV – Note Design Studio.

Połączenie kilku świeczników to świetna kompozycja ścienna.

Połączenie kilku świeczników to świetna kompozycja ścienna.

Tutaj w wersji stołowej.

Tutaj w wersji stołowej.

Zdjęcia : pinterest.com

Uniwersalność i funkcjonalność przedstawionych świeczników sprawia,że nie są one wyłącznie świąteczną dekoracją. Wspaniale sprawdzą się na co dzień i podkreślą indywidualnych charakter mieszkania. Ponadczasowość i oryginalność to dwa słowa, które najlepiej opiszą te niezwykłe świeczniki. Co o nich myślicie?

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest